A négynapos szünet után kedvező hangulatban nyithatott ki hétfőn a Budapesti Értéktőzsde. A külföldi börzéken a múlt hét végén tovább emelkedtek az árfolyamok, s a hét az irányadó európai piacokon is drágulással kezdődött. Így nem is csoda, hogy a BUX a nap folyamán szinte folyamatosan emelkedett és végül 8302 ponton, szerdai értékénél 1,67 százalékkal magasabban zárt. A négy vezető papír mindegyikére több mint kétmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket, az összforgalom meghaladta a 11 milliárd forintot.
A nagyok közül a legjobban a Richter szerepelt, a gyógyszergyár papírja 3,2 százalékos drágulás után 16 505 forinton búcsúzott. Folytatódott az Egis emelkedése is, ámbátor a kisebbik gyógyszerpapír nem tudta tartani a szerdai ütemet, tegnap „csak” két százalékkal ment föl és 7910 forinton állt meg. Erős kereslet jellemezte az OTP-részvények piacát is, a bankpapír 2420 forintra erősödött. Kisebb mértékben javult a Mol és a Matáv megítélése. Az olajpapírra 5800 forint felett is születtek kötések, ám végül tíz forinttal ez alatt zárt. A Matáv 880 forintos árfolyama 1,4 százalékos emelkedésnek felel meg.
A legjobban szereplő részvény a felvásárlási ajánlat hírére 18 százalékkal emelkedő Brau volt, a papírért 6700 forintot is megadtak. Jól szerepelt az Antenna és a BorsodChem, mindkét papír két százalék feletti erősödéssel búcsúzott. A piaccal szemben ment tegnap a Rába és a NABI. A győri cég részvénye nagy forgalom mellett esett 1050 forintig, míg a buszgyártó papírja 2700 forintra sülylyedt. A nap vesztese, a Pannonplast a szerdai hat után ezúttal tíz százalékot zuhant.
