BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BorsodChem-meglepetés közgyűlés előtt

2003. április 29. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BorsodChem tegnap jelentette meg első negyedéves gyorsjelentését talán abból a célból, hogy megalapozza a mai közgyűlés jó hangulatát. A társaság 20 százalékkal, 43 milliárd forintra növelte árbevételét, az üzemi nyereség - a TDI növekvő részarányának és a forint gyengülésének következtében - 40 százalékkal, 4,58 milliárdra emelkedett. Igaz, az euróhiteleken az árfolyamváltozás miatt 1,2 milliárdos - számviteli - veszteség keletkezett, így a nettó eredmény másfél százalékos emelkedéssel 2,91 milliárd forint lett. A BC tovább csökkentette hiteleit, eladósodottsági mutatója rt.-szinten már csak 0,4-es. A társaság három hónap alatt 6,7 milliárd forint casht termelt. Az elmúlt hetek árfolyam-emelkedése révén a kapitalizáció 89,5 milliárd forintra nőtt, s közelíti a negyedév végén már 94 milliárdos saját tőkét.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet