Elfogadta a Globus Rt. tegnapi közgyűlése az igazgatóságnak a cég történetében példátlan nagyságú, 40 százalékos – részvényenként 100 forintos – osztalék kifizetéséről szóló javaslatát. Az elfogadott beszámoló szerint a társaság tavaly 25 milliárd forintos árbevétel mellett 1,15 milliárdos adózott eredményt ért el – tájékoztatott a közgyűlést követően Jéhn József alelnök. A tetemes osztalék kifizetését Temesfői István, az igazgatóság elnöke korábban a Csabai Konzervgyár Rt. egyes eszközeinek eladásán realizált profittal indokolta, a társaság osztalékpolitikája alapján egyébként nagyjából 25 százalékos kifizetés lett volna indokolt.
Az osztalékot két részletben fizetik, 25 százalékhoz, azaz 62,50 forinthoz május 28-tól juthatnak hozzá a részvényesek. A második kifizetésre – részvényenként 37,50 forint – október végétől kerül sor. Az igazgatóság elképzelései szerint a csoport idei eredménye konszolidáltan meghaladhatja a 2,2 milliárd forintot adózás előtt – mondta Jéhn.
A vezető testületekben személyi változások történtek, Kuti Ferenc igazgatósági tagsága és – nyugdíjazása miatt – vezérigazgatói megbízatása is megszűnt, mostantól a felügyelőbizottságban tölt be tisztséget. Az új vezérigazgató Eperjesi Imre eddig vezérigazgató-helyettes lett, ő bekerült az igazgatóságba is. Igazgatósági tag lett Temesfői Zénó és Kovács Zsolt termelési igazgató is.
