A várakozásoknak megfelelően viszonylag kis számú részvényes jelent meg a Brau Union Hungária Rt. tegnapi rendes éves közgyűlésén, azonban a fő tulajdonos részvétele miatt így a szavazatok döntő többsége képviseltette magát. A részvényesi találkozó meglepetésektől mentesen zajlott, az igazgatóság előterjesztéseit minden esetben támogatták a részvényesek. Ennek megfelelően a sörgyártó tavalyi évéről szóló beszámolót 2,749 milliárd forintos adózott eredménnyel hagyták jóvá, a Brau a tavalyihoz hasonlóan most is 16 százalék osztalékot fizet törzs- és 17 százalékot elsőbbségi részvényeseinek. A tőzsdén is forgó utóbbi sorozat esetében ez 510 forint osztalék kifizetését jelenti. A nyereségfelosztási javaslat elhangzásakor egy részvényes szóvá tette, hogy a társaság akár emelhetné is a tulajdonosainak juttatott kifizetés nagyságát, hiszen a Brau gazdálkodásához nem elengedhetetlenül szükséges az a készpénzállomány – papíronként több mint 850 forint –, amellyel a cég az év végén rendelkezett.
A menedzsment idei terveinek ismertetésekor pontos számokkal nem szolgált a részvényeseknek. A sörpiacon növekedést – az előterjesztés alapján – csak egy kiemelkedően jó szezon esetén remélnek. A fogyasztáson belül véleményük szerint a dobozos termékek súlya növekedhet. Az idén is százmilliós nagyságrendű beruházásokat terveznek, például Sopronban és Martfűn is bővítik a cég tartályparkját. Összességében a tavalyihoz hasonló idei évet vár a cégvezetés, ami akár az eredmény szinten tartását, így az osztalék legalább szinten tartását eredményezhetné.
