A Hungagent Rt. a tavaly decemberben vásárolt régi – négyszeres névértékű –, 61 ezer 178 darab Globus-részvényéből áprilisban 12-15 ezer darab közötti mennyiséget értékesített – tudtuk meg a társaságnál. A papírokon „szép nyereséget” ért el, azokat eddig is elsősorban pénzügyi befektetésként kezelte. A cég tavaly mintegy 195 millió forintot költött Globus-vásárlásra (NAPI Gazdaság, 2002. december 20., 11. oldal).
A Hungagent tegnapi, rendes éves közgyűlésén egyébként minden a papírforma szerint alakult, a fő részvényes Deutsche Balaton AG – a februári gyorsjelentésben már szereplő – több mint 87 százalékos részesedéssel egyedül képviselte magát a tulajdonosok közül. (A német cég a tavalyi nyilvános ajánlattétel után szabadon tovább növelhette tulajdoni arányát.)
Így a konszolidáltan 72, anyavállalati szinten 28 millió forintos adózott eredményt tartalmazó mérleg elfogadása nem lehetett kétséges. A társaság hagyományosan nem fizet osztalékot, ezenkívül a következő hónapokban megindítja papírjainak dematerializációját.
Amint az idei tervekről megtudtuk, az üzemi és a pénzügyi eredményt egyaránt a tavalyi szint közelében várják. A pénzügyi tételek a számottevő állampapír-állomány és a Globus-részvények osztaléka miatt viszonylag jól kalkulálhatók. Az állampapírban fekvő likvid eszközök felhasználásáról nincsen döntés, több projektet is vizsgálnak.
