A tegnap megjelent közgyűlési előterjesztés szerint a NABI Rt. igazgatósága nem javasolja osztalék kifizetését a tavalyi év után. Az első negyedéves eladások ismeretében nemrég bejelentett profit warning után így újabb rossz hír érte a részvényeseket.
A NABI tavaly szeptemberi közgyűlése új osztalékpolitikáról határozott, így elég nehéz helyzetben lehetett a társaság igazgatósága a tavalyi eredményről hozandó közgyűlési döntés előkészítésekor. Az új osztalékpolitika szerint a konszolidált nyereség 25–33 százalékát kapták volna meg a részvényesek, négy egyenlő részletben. Az igazgatóság szerint viszont a korábban tervezett tőkeemelés elmaradása miatt a növekedéshez szükséges tőke nem áll rendelkezésre, ugyanakkor a társaság adósságszintje túlságosan magas, így osztalékfizetés esetén sérülnének a bankok által megkövetelt pénzügyi mutatószámok. Az igazgatóság ezért különös megoldással felajánlja ugyan a részvényeseknek, hogy az adózott eredmény 25 százalékát (részvényenként 38 centet, vagyis mintegy 85 forintot) hagyják jóvá osztalékként, de azt indítványozza, hogy a nyereséget inkább helyezzék eredménytartalékba. A NABI Rt. tavaly 360,6 millió dolláros árbevételt és 7,1 millió dollárnyi adózott nyereséget ért el az amerikai számviteli szabványok szerint.
