Köszönhetően az új Zalakerámia-nagyrészvényes, az Intergazprom Invest Rt. szavazati jogait a nyilvános ajánlat elmaradása miatt felfüggesztő felügyeleti határozatnak, elég szűkösre sikeredett a részvétel a csempegyártó cég tegnapi rendes éves közgyűlésén. Mivel a nagytulajdonosok közül csak az Általános Értékforgalmi Bank jelent meg, így a szavazatok mindössze 22,08 volt képviselve, ezzel csak a megismételt közgyűlés volt határozatképes. Ezen – nem meglepő módon – elfogadták az új, immár ÁÉB-es–I.G.P.I.-s igazgatóság összes előterjesztését. Így jóváhagyták azt a 2001-es üzleti beszámolót, melynek elfogadását egy éven keresztül éppen a bank szavazatai torpedóztak meg. Annak fő számai egyébként megegyeznek az eddig kifogásolt jelentés fő adataival: a tavalyelőtti veszteség 1,6 milliárdot mutat nem konszolidáltan, konszolidáltan viszont 1,2 milliárd forintnyi volt a nyereség.
A tavalyi beszámoló is elnyerte immár a részvényes tetszését, ez az anyavállalatnál 811 millió, a csoportnál 1,8 milliárd forintos nyereségről szólt. Annak ellenére, hogy korábbi nyilatkozatok szerint az új tulajdonosi kör osztalék kifizetését sem tartotta lehetetlennek, a pénzesőre még várniuk kell a részvényeseknek. A tavalyi év után még sem a Zalakerámia igazgatósága, sem a nagyrészvényese nem érezte szükségesnek osztalék kifizetését, így az eredmény a tartalékokat gyarapítja majd. Tervekben egyelőre nincs hiány, a cég tegnapi bejelentése szerint az I.G.P.I.-nek köszönhetően a Zalakerámia máris gazdagabb lett egy évi 5 millió dolláros, burkolólapokra szóló szerződéssel. Az igazgatóság üzleti terveiben idén a burkolólap-eladások 20 százalékos növekedése és a nem konszolidált IAS eredmény 1 milliárd forintra emelése szerepel.
