Az ígéretekhez híven valóban aktív tulajdonossá vált a Wallis Rt. a Rába Rt.-ben. A tegnapi közgyűlésen alaposan átszabták a gépipari cég igazgatóságát, az eddig öttagú testület hattagúra bővült, s a vezető tisztségviselők között megjelentek a Graboplastot felvásárló pénzügyi csoport képviselői is. A közgyűlésen meglepően magas, 60 százalékos volt a részvételi arány, annak ellenére, hogy a nagytulajdonosok – Wallis, EBRD, DRB Hicom, Győr Város Önkormányzata – kevesebb mint 50 százalékos tulajdonhányaddal rendelkeznek a gépipari társaságban. A kilétüket eddig – valószínűleg csomagjuk nagysága miatt – fel nem fedő, mintegy 10 százalékot képviselő kisebbségi részvényesek egyébként mindenben támogatták az igazgatóság előterjesztéseit, így a vezetés összes indítványát 95 százalék feletti szavazataránnyal fogadta el a közgyűlés.
A hattagúra bővült igazgatóság új tagja lett Bajnai Gordon, a Wallis Rt. vezérigazgatója, a CA IB-s korából a tőkepiac számára nem ismeretlen Küllői Péter és a többek között a K&H corporate finance részlegénél is tapasztalatokat szerző Martin Olivér. Az igazgatóság elnöke maradt az immár szintén a wallisos vonalat erősítő Jancsó Péter Graboplast-vezér, de a vezető testületben továbbra is képviselteti magát Győr városa és a malajziai DRB Hicom. A felügyelőbizottság is átalakult valamelyest, új tagja lett például az Első Magyar Alapnál és a NABI-nál betöltött igazgatói tisztjéről ismert Zoltán Csaba.
A rekordnagyságú tavalyi veszteségről szóló beszámoló ismertetése után a részvényesek hosszú idő után először lemondtak az osztalékról. Steiner László vezérigazgató – a korábbi híreknek megfelelően – a közgyűlésen is megerősítette, hogy lemond megbízatásáról. Az új igazgatóság első ülésének szünetében jelentették be, hogy utódjául az eddig a stratégiai vezéigazgató-helyettesi posztot betöltő Pintér Istvánt nevezték ki
