BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kivezetés a Quaestor-közgyűlés napirendjén

2003. április 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tőzsdei kivezetés is szerepel a Quaestor Értékpapír Rt. április 30-i közgyűlésének napirendjén. Az egyetlen brókercégben, amelynek részvénye 1997 eleje óta a tőzsdén is forog, tavaly félévkor mindössze 2,6 százalékos volt a magánbefektetők tulajdonrésze, a többi intézményi befektetőknél található (jórészt feltehetően a Quaestor-csoport különböző cégeinél). A papír forgalma nem jelentős, egész tőzsdei pályafutása alatt csak 164 millió forintra rúgott, ami még árfolyamértéken is mindössze 16 százaléka a jegyzett tőkének. Így a tőzsdei kivezetés szándéka mindenképpen könnyen indokolható.
A részvények egyébként nem hoztak túl nagy nyereséget tulajdonosaiknak, az 1996-ban, közel hét éve 250 (a régi névértéken 2500) forinton kibocsátott papírok az utóbbi egy évben gyakorlatilag nem mozdultak el a 180 forintról a tőzsdén. Miután azonban 1998-ban a tőketartalék terhére a brókercég minden 10 részvény mellé 7 újat osztott ki tulajdonosainak – és ez meglepő módon csak 180–230 forintra csökkentette az árfolyamot –, a részvényesek nominálisan végül mintegy 25 százalékot nyertek rajta. (A most 180 forintos árú papírok az osztás előtti állapotra vetítve, azaz 1,7-del szorozva 306 forintnak felelnek meg.)
A korábban százmillió forintos nagyságrendű, majd tavaly és tavalyelőtt egyaránt 18–19 millió forintos nyereséget termelő cég eddig nem fizetett osztalékot. Jegyzett tőkéje 1,048, saját tőkéje 1,882 milliárd forint volt a múlt év végén.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet