BUX 140402.29 0,56 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

RÉM Kreatív BÉT-kommunikáció

2003. április 16. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A RÉM Kreatív Csoportot bízta meg a Budapesti Értéktőzsde Rt. (BÉT) az éves jelentésének és egyéb kommunikációs anyagainak tervezésével és elkészítésével – értesült a portfolio.hu című internetes újság. A kifejező nevű és meglehetősen hosszú piaci múltra visszatekintő marketingcég már korábban is dolgozott a BÉT-nek, ez készítette el a tőzsde első honlapját is. Mint ismeretes, a tőzsde kommunikációs feladatait a Political Capital Kft. látja el, a cég a BÉT által kiírt szemléletformáló kampány pályázatán második helyezést ért el. A RÉM és a Political Capital között információink szerint nincs cégjogi kapcsolat.
Alig egy héttel a BÉT Rt. április 28-ra összehívott rendes éves közgyűlése előtt szinte naponta érkezik hír újabb tulajdonosi átrendeződésről. A múlt héten derült ki, hogy megszűnt a BÉT-ben az egyik legnagyobb, a tőzsdéről tavaly távozott magánbrókerház, a Procent 2,65 százalékos tulajdonrésze, helyette a Prímás1 Vagyonkezelő lépett be ugyanennyivel. A napokban a Prímás is eladta – egy részvény kivételével – a pakettjét, megnőtt viszont az Amida Befektetési Rt. tulajdoni hányada.
Kisebb részvényesek is megjelentek a színen, így például majdnem 1 százalékkal két aktív bróker, negyed százalékkal a Net Invest Kft., egy-két részvénnyel pedig magánbefektetők. Az 5,42 millió részvényből (a Garmond nem vette át részvényeit) mintegy 3–3,5 millió jelenleg is kereskedők, többségében a vezető testületekben is képviselt tagok, 400 ezer a jegybank, a többi külső befektetők kezében van.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet