Újabb porszem került a NABI gépezetébe, a társaság tegnapi bejelentése szerint az első negyedév során mindössze 277 darab buszt értékesített az egy évvel korábbi 350 darabbal szemben. A tervektől és a tavalyi számoktól való elmaradást alapvetően két okra vezette vissza a cég: a 60 láb hosszú alacsony padlós buszának tesztelése során a különböző nem várt meghibásodások okozta késlekedésekre, illetve a sorozatos beszállítói hibákra. A nem túl kedvező első negyedéves adatok fényében a NABI 100 darabbal csökkenti korábbi értékesítési tervét, amely Érsek Ákos szóvivő elmondása szerint a korábbiaknál így is konzervatívabb volt. Előzőleg egyébként 1600 autóbusz eladása szerepelt a csoport idei elképzeléseiben, ez most 1500-ra módosul. (Tavaly összesen 1379 buszt értékesített.)
Az eladási nehézségek, késlekedések a jelek szerint nem ingatták meg a befektetőknek a buszgyártóról alkotott elképzeléseit. A NABI részvényeinek ára tegnap ugyan 2930 forintig csökkent a Budapesti Értéktőzsdén, ez azonban még nem jelent lefelé való kitörést a már régóta tartott 2900–3200 forintos sávból. A papírok árfolyamát egyébként az sem rengette meg igazán, hogy április elejétől kikerültek a BUX kosarából, pedig a sok portfóliókezelő számára is irányadóként szolgáló mutató módosulása elvileg eladási nyomást is jelenthetett volna a NABI piacán.
