A TEBÉSZ (Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége) felügyeleti vizsgálatot kér a BorsodChem látványos áremelkedésének hátterében gyanított bennfentes vásárlások felderítésére, ami a szervezet szerint egy büntetőfeljelentésnek szolgálhatna alapjául. A TEBÉSZ gyanúját az keltette fel, hogy a Forrás Rt. négyszázalékos BC-pakettje eladására február 24-én írtak ki zárt körű pályázatot, míg az eladás tényét csak április 11-én hozták nyilvánosságra, eközben viszont a részvény árfolyama az 5000 forintos szintről 6400 forintig emelkedett.
Az érdekvédők két határozott szakaszt különítenek el a BorsodChem ármozgásában. Február elején egy hosszabb, ötezer forint alatti nyugalmi időszak után jelentős, mintegy tízszázalékos emelkedés következett be, amit ismét újabb többhetes nyugalmi időszak követett. A TEBÉSZ szerint ezen időszakban szerezhette be a Forrás azt a 2667 részvényt, amivel meghaladta a végül a CE Oil-nak eladott pakett az ÁPV Rt-től januárban kapott 492 424 darabot.
Az ajánlatok beadására kitűzött március 10-i határidőt követően egy újabb jelentős, gyakorlatilag a pénteki bejelentésig tartó folyamatos árfolyam-emelkedés következett. Ez utóbbi indítékaként a TEBÉSZ szerint az szolgálhatott, hogy bennfentes személyek abban bíztak, a 90 százalék fölé kerülő osztrák tulajdonosok sajáttőke-értéken megvásárolják részvényeiket. (Valójában az osztrák részvényesnek egyrészt nem lett volna vételi kötelezettsége, másrészt a CE Oil egy nappal később túl is adott frissen szerzett pakettjén. Igaz, az utóbbit a „bennfentesek” egy része előre nem tudhatta.)
A TEBÉSZ közleményében sajnálatosnak nevezi az ÁPV Rt. magatartását is, amit a privatizációs szervezet azzal érdemelt ki, hogy a március 27-i döntést (amely árfolyam-befolyásoló információt tartalmazott) csak április 11-én hozta nyilvánosságra.
