BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gázszolgáltatóból szállt ki a Mol

2003. április 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavaly szeptemberben meghirdetett divesztíciós program részeként újabb gázszolgáltatóból, a pécsi központú Ddgázból szállt ki a Mol Rt. Az olajtársaságnak 16,78 százalékos részesedése volt a Ddgázban, amelyet a 82 százalékos fő tulajdonosok, a Ruhrgas Energie Beteiligungs AG és az RWE-Gas AG által létrehozott konzorcium vásárolt meg. A részesedést – amelynek könyv szerinti értéke 1,8 milliárd forint volt tavaly év végén – 2,25 milliárd forintért értékesítette a Mol. A vételár kifizetésére és a tranzakció zárására a Ddgáz igazgatóságának jóváhagyását követően kerül sor.
A földgáz-kiskereskedelmi portfólió értékesítését tavaly szeptemberben hirdette meg az olajtársaság (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 16., 7. oldal). A legnagyobb (és legnyereségesebb) ügylet a Mol-Gáz, a Turulgáz és a Zsámbékgáz együttes értékesítése volt a Tigáz Rt. részére – a 8,5 milliárd könyvértékű cégeket információink szerint 8,5 milliárdos nyereséggel sikerült eladni.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet