A tavaly szeptemberben meghirdetett divesztíciós program részeként újabb gázszolgáltatóból, a pécsi központú Ddgázból szállt ki a Mol Rt. Az olajtársaságnak 16,78 százalékos részesedése volt a Ddgázban, amelyet a 82 százalékos fő tulajdonosok, a Ruhrgas Energie Beteiligungs AG és az RWE-Gas AG által létrehozott konzorcium vásárolt meg. A részesedést – amelynek könyv szerinti értéke 1,8 milliárd forint volt tavaly év végén – 2,25 milliárd forintért értékesítette a Mol. A vételár kifizetésére és a tranzakció zárására a Ddgáz igazgatóságának jóváhagyását követően kerül sor.
A földgáz-kiskereskedelmi portfólió értékesítését tavaly szeptemberben hirdette meg az olajtársaság (NAPI Gazdaság, 2002. szeptember 16., 7. oldal). A legnagyobb (és legnyereségesebb) ügylet a Mol-Gáz, a Turulgáz és a Zsámbékgáz együttes értékesítése volt a Tigáz Rt. részére – a 8,5 milliárd könyvértékű cégeket információink szerint 8,5 milliárdos nyereséggel sikerült eladni.
