BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét 5 százalékot fizet az IEB

2003. április 13. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tartja magát osztalékfizetési hagyományaihoz a San Paolo-csoport: az Inter-Európa Bank igazgatósága a tavalyi és tavalyelőtti évhez hasonlóan ismét részvényenként 50 forintos osztalék kifizetését javasolja a bank április 28-ára összehívott közgyűlésének. Ez az adózott eredmény mintegy 30 százalékára rúg.
Az Inter-Európa Bank tavaly 1 milliárd 188 millió forintos eredményt ért el, ebből a javaslat szerint 351 milliót fizetnének ki a részvényeseknek. (Az eredmény tizede az általános tartalékot gyarapítja, 718 millió pedig eredménytartalékba kerül.) A fő tulajdonos nagyvonalúsága azért is figyelemreméltó, mert még bizonytalan, hogy az osztalék jelentős része kihez is kerül. Április 15-én jár le a San Paolo befektetési szubholdingja, a SPIMINT 2000 forintos nyilvános vételi ajánlata, de a kifizetés feltétele, hogy az ügyletet jóváhagyja mind a magyar GVH, mind az olasz jegybank (a PSZÁF engedélye a napokban megérkezett). Ha az osztalékfizetés – május legvégére, június elejére várható – kezdete megelőzi az ajánlat zárását, a SPIMINT pénztárcája akár 200 millió forinttal is könnyebbülhet, hiszen az osztalékot a felajánlott, de még el nem adott részvények tulajdonosai is megkapják.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet