A Raiffeisen Ingatlan Alap március második felében két üzletet is lezárt, így sikerült a konstrukcióban az ingatlanok arányát a február végi 40 százalékról március végére 76 százalék fölé emelni – írja az alapkezelő havi hírlevele. Március közepén a budaörsi Honda-központot vásárolta meg, amely bemutatóteremből, irodából és gyakorlóműhelyből áll, s 2008-ig szóló bérleti szerződés érvényes rá. (Az objektumot ugyanakkor bővítik is, ezután pedig a szerződés meghosszabbítását tervezik.)
Március végén a Miskolc belvárosában álló Szinvapark szolgáltató- és szabadidőközpontot vették meg. Ez az első olyan tranzakció, amelyhez az alap hitelt is felvesz, ennek beszámításával az ingatlanhányad az alapkezelő szerint csak 60 százalék körül volt a hó végén. Az épület teljes területe egyébként mintegy 30 ezer négyzetméter, 70 százalékban négy bérlő, a SPAR Magyarország, a Magyar Posta, a Raiffeisen Bank és az Intercom használja. Egy 3000 négyzetméteres Media Markt-üzlet kialakítása is folyik. A kulcsbérlők bérleti szerződései 2015-ig vagy 2018-ig hatályosak.
Az alapot ezek után a kereskedelmi hasznosítású ingatlanok határozzák meg, azon belül is elsősorban a gépjármű- és a kiskereskedelem (Nissan, Honda, Spar stb.) Az ingatlanalapok kezelői az idén pénzbőséggel küzdenek, a konstrukciók folyamatosan „hígulnak", így legfőbb gondjuk a megfelelő befektetések felkutatása (NAPI Gazdaság, 2003. március 26., 10. oldal). A Raiffeisen konstrukciójának növekedési üteme az egyik legmagasabb, tőkéje a december végi–január eleji 3,8 milliárd forintról tegnapig 8,7 milliárd forintra, azaz 129 százalékkal nőtt.
KIEMELÉS KÉPHEZ:
Két új ingatlan:
A budaörsi Honda-központ és a miskolci Szinvapark. Eddig szinte csak kereskedelmi ingatlanokat vett az alap
