BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyolcezer felett is járt a BUX

2003. április 7. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ötödik napja emelkedik szédületes sebességgel a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe, a múlt hétfőn 7400 pontnál még alig valamivel magasabban álló mutató tegnap délelőtt 8 ezer pont fölé küzdötte magát. A lelkesedés ugyan délutánra alábbhagyott, s a BUX ismét a lélektaninak mondott határ alá csúszott, ám záráskor még így is előző értékénél száz ponttal magasabban, 7942 ponton állt. A háború végének közeledtével egyre inkább úgy érezhetik a befektetők, eljött a vásárlás ideje, legalábbis a 12 milliárd forint fölé emelkedett forgalom erre enged következtetni.
A legkeresettebbnek a Matáv részvényei bizonyultak, a távközlési papír 4,2 milliárd forintot meghaladó forgalmat generált tegnap. A lendületesen kezdő árfolyam reggel 870 forintra szökkent, ahonnan csak a zárás előtti meglepő eladási hullám tudta mélyebbre szorítani. A Matávéhoz hasonló, 2,5 százalékos erősödést könyvelhettek el tegnap az OTP-tulajdonosok is, a 2400 forint felett is megforduló bankpapír a kereskedés végén 2380 forinton cserélt gazdát. A tovább csökkenő olajáraknak köszönhetően drágult tegnap a Mol, az olajipari cég részvényei félszázalékos emelkedéssel 5380 forinton zárták a napot. Kimaradt viszont a rallyból a pénteken három százalékot meghaladó mértékben dráguló Richter. A gyógyszergyár papírjaira ugyan a nyitásban 15 550 forinton is akadt vevő, ám az egész napos lemorzsolódást követően záráskor már alig valamivel 15 ezer forint felett jegyezték a gyógyszerrészvényt.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet