Magyar részvény nélkül marad néhány hónapon belül a frankfurti börze, ugyanis a Graphisoft igazgatósága javasolja a társaság április 29-re összehívott rendes éves közgyűlésének a papírok kivezetését a frankfurti értéktőzsde Prime Standard szegmenséről. A javaslatot Bojár Gábor, a Graphisoft igazgatóságának elnöke azzal indokolta, hogy a budapesti bevezetés óta a forgalom zöme fokozatosan a honi terepre koncentrálódott. Az utóbbi 12 hónapban a BÉT-en már ötször annyi Graphisoft fordult meg, mint Frankfurtban. Az intézményi nagybefektetők körében tartott közvélemény-kutatásból kiderült, hogy nincs olyan nagyrészvényes, akinek Budapesten ne lenne brókere, a frankfurti jelenlétet senki sem tartotta elengedhetetlennek. Bojár kiemelte, hogy a Frankfurtból való távozás éves szinten 200 ezer eurós megtakarítást hoz, jelentős részben a német ügyvédi költségek, jogi szakértői díjak fölöslegessé válása révén. Ugyanakkor a befektetőket az információk terén sem éri hátrány, a Graphisoft továbbra is közzéteszi US GAAP szerinti mérlegét.
A Graphisoft holland jog szerint bejegyzett részvényeit öt évvel ezelőtt, 1998 júniusában egy 47 millió eurós nyilvános részvénykibocsátás után (a 2,3 millió részvényt 40 márkás, vagyis 20,45 eurós árfolyamon bőven túljegyezték) vezették be a frankfurti Neuer Marktra. A budapesti tőzsdére csak két évvel később, erőteljes befektetői nyomásra és a menedzsment csendes ellenkezését legyűrve jutottak el a szoftvercég papírjai, ám jó időben. A 2000. májusi bevezetés napjaiban 6000 forintot ért a részvény, igaz, abban az időben az egész IT-szektorra más idők jártak. Az IT-bessz a Neuer Markton is széles rendet vágott, olyannyira, hogy 2002 végén maga az eredetileg a Nasdaq európai vetélytársának szánt technológiai piac is becsukta kapuit. A „jobb" részvényeket - ide tartozott a Graphisoft - a frankfurti értéktőzsde első kategóriája (Prime Standard) vette át, a többiek csak a második csoportba kerültek. A forgalomcsökkenést azonban ez a lépés nem állította meg. (A Nemetschek forgalma például még a Graphisofténál is kisebb.) A kivezetés hírére tegnap némileg esett a papír kurzusa, de a 781 forintos (3,20 eurós) záróár még így is 30,5 százalékos emelkedést jelent a 2002. végi záróárhoz képest.
