A Budapesti Értéktőzsde szokás szerint közzétette azon részvények listáját, amelyek az előző naptári negyedévben megfelelően likvidnek minősültek. Ezek száma örvendetesen bővült az idei első negyedévben, a szokásos 4 vagy 5-ről 7-re. A Mol, Matáv, OTP, Richter négyeshez tavaly időnként az Egisnek is sikerült csatlakoznia, most pedig bekerült a klubba az IEB és a Pannonplast is. Ez a kategória egyébként a hazai nyílt végű befektetési alapok számára bír jelentőséggel, amelyek az ilyen részvényekbe tőkéjüknek akár 15 százalékát is befektethetik (a többibe általában csak 10 százalékot). Likvidnek a tőkepiaci törvény szerint azon papírok minősülnek, amelyek az utolsó naptári negyedévben naponta átlagosan legalább 100 millió forint tőzsdei forgalmat produkáltak.
