Az Eastbrokers Alapkezelő bejelentette, hogy a PSZÁF engedélyével a napokban átveszi a Buda-Cash Növekedési Alap kezelését, és módosítja annak működését - olyannyira, hogy lényegében egy új termék jön létre. Az eddig hazai részvények vásárlására szakosodó konstrukció kimegy a nemzetközi részvénypiacokra, és Access Alternative Global Equity néven külföldi részvényalapok jegyeit vásárolja majd, hasonlóan a cégnél már működő Access Dinamichoz.
Az új kezelési szabályzat szerint elsősorban úgynevezett ETF-ek (Exchange Traded Fund), azaz tőzsdére bevezetett alapok jegyeit fogja megcélozni azok alacsony költségei, magas transzparenciája és likviditása miatt. Amint az alapkezelőnél elmondták, ezen kívül - amint a névválasztásból is következik - várhatóan olyan alternatív, az átlagtól eltérő alapokat fognak keresni, amelyek különösen aktív portfóliókezeléssel működnek. Például nemcsak árfolyam-emelkedésekre játszanak, hanem származékos üzleteket is kötnek a rossz piaci körülmények kivédésére. A pontos konstrukción azonban még dolgoznak, a jelenlegi szabályzatmódosítás csupán a kereteket teremti meg az 1-2 hónap múlva várható tényleges változáshoz - tudtuk meg.
A szabályzatban például csak annyi áll, hogy 0-tól 100 százalékig fektethet befektetési jegyekbe, és az egyes devizanemekre sem szabtak korlátot. A tájékoztatóban többek között az is szerepel - akárcsak az Access Dinamicnál -, hogy a befektetési jegyek vásárlói vételkor maximum 6 százalékos belépési díjat kell leszurkoljanak (visszaváltási díj nincsen). Ez Magyarországon szokatlanul magas mérték, a fejlettebb piacokon azonban korántsem.
