A PSZÁF engedélyezte a Pillér-ingatlanalapokat kezelő Prudent Invest Rt.-nek a konstrukciók kezelési szabályzatának módosítását, illetve a lejárt Pillér II. ingatlanai eladásának újabb három hónapos hosszabbítását június 30-áig. (A törvény kétszer három hónapot tesz lehetővé.) Az alapkezelő közleménye szerint ez után a dátum után, júliusban fizetik ki a befektetőknek járó összeget, a pontos napot később hirdetik meg.
A szabályzatokban ezenkívül az alapok lejáratával kapcsolatos kérdéseket pontosítottak, így például egyértelművé tették azt, hogy az utolsó évi hozamot a tőkével együtt fizetik ki. (A Pillér II.-nek eredetileg minden év március végén, az I.-nek február 15-én kell hozamot fizetnie.)
A szabályok módosítása jórészt formális, az alapkezelő a Pillér II. tényleges lejáratát már régóta legkorábban tavasz végére, de inkább nyár elejére tette. Az ingatlanok eladására meghirdetett, majd eredménytelenné nyilvánított pályázatról (NAPI Gazdaság, 2003. március 12., 9. oldal) az alapkezelőnél elmondták: az érdeklődőkkel tovább tárgyalnak, előrelépés legkorábban a jövő héten várható.
