A Budapesti Értéktőzsde márciusi, 233 milliárd forintos részvényforgalma lényegesen meghaladta ugyan a februári 192 milliárd forintot, hosszabb visszatekintés fényében ugyanakkor legfeljebb közepesnek tekinthető. Úgy januárban, mint a tavalyi utolsó negyedévben, sőt 2002 és 2001 márciusában is ennél magasabb forgalom volt a jellemző, nem sokkal jobb a tavaly nyári értékeknél sem.
Az összforgalomban változatlanul a részvények domináltak, az egyéb papírok között egyre inkább a vállalati kötvények és jelzáloglevelek vezetnek. Míg márciusban csupán 3,6 milliárd forintnyi állampapír fordult meg, addig az utóbbiakat 25 milliárd forintért adták-vették. (Az adatok minden esetben duplikáltak.)
A brókercégek élmezőnyében lényegében a szokásos neveket találjuk. Az Erste őrzi vezető helyét 40 milliárd feletti összeggel, a következő négy szoros mezőnyben 30 milliárd forint körül jár.
A koncentráció elképesztő, és növekedni látszik, az első öt cégnél volt a részvényforgalom 70 százaléka. (Tavaly az egész évre számítva ez 64 százalék volt.) Sok társaság forgalma csak néhány százmillió vagy esetleg 1-2 milliárd forint volt, köztük nemcsak kimondott alvócégekkel, hanem olyan nagy nevekkel is, mint az OTP vagy a CIB Bank. (Ők a 14-16. hely környékén járnak a mezőnyben, úgy az összforgalmat, mint a részvényeket tekintve.) Ugyanez volt egyébként a helyzet nemcsak márciusban, hanem a teljes első negyedévben is.
