A magyar tőkepiac hőskorának legendás brókercége, a kilencvenes évek forgalom és kibocsátások terén egyaránt vitathatatlan listavezetője, a CA-IB Rt. beolvad anyabankjába, a HVB Bankba. A brókerház több tízezer - részben persze a tőzsdei folyamatok miatt egy ideje passzív - lakossági ügyfelét a bank veszi át, majd a csaknem 5 milliárd forint saját tőkével rendelkező, 100 százalékban a HVB tulajdonában álló CA-IB Rt. jogilag is beolvad. A CA-IB Rt. vezérigazgatója, a BÉT igazgatóságában is helyet foglaló Benke Ákos tegnapelőtt töltötte el utolsó munkanapját a brókerháznál (illetve a HVB-csoportnál), a beolvadási folyamatot megbízottként Geszti László vezényli le.
A CA-IB-t eredetileg CA-BB Rt. néven 1989 végén, még a BÉT alapítása előtt, 50 milliós jegyzett tőkével hozta létre a magyar kötvénypiacot megteremtő Budapest Bank és a magyar értékpapírokban rejlő, akkor még távoli lehetőségek iránt fogékony bécsi Creditanstalt. A brókerház élére Simor András került, aki 1997-ig állt a CA élén. Az osztrák bank hamar kivásárolta az akkor még állami BB-t, és ez egyik legjobb üzletének bizonyult. A CA tíz év alatt forintban megszázszorozta, dollárban meghússzorozta tőkéjét, nem egy irigyet szerezve tarolt mind a privatizációs, mind a magánkibocsátások szervezése terén. Időközben a legendás alapítói csapat - Simor mellett Lantos Csaba, Nobilis Kristóf, Mohai György, Yankson Edmund - szétszóródott, majd a második generáció - mások mellett Bajnai Gordon, Mester Zoltán - is más cégek vezetőjeként bizonyított. A HVB-be beolvadó CA-IB már csak árnyéka kilencvenes évekbeli önmagának, miként a magyar tőkepiac sem sokban emlékeztet korábbi állapotára.
