A Mol legújabb, mintegy 10 és fél hónapos futamidejű, 2004/A/002 jelzésű diszkontkötvényének aukcióján a legfeljebb 15 milliárd forintos kötvénycsomagra 23,86 milliárd forintnyi ajánlat érkezett - tette közzé a társaság hétfőn. Ennek ellenére a kibocsátó csak 10 milliárd forintnyi papírt adott el. Nyilván a közzétett hozamplafon, az évi 7,34 százalék közelében beadott ajánlatok gazdái nem jártak sikerrel, a célba érőknél ugyanis az átlagos hozam 7,22, a maximális pedig 7,25 százalék volt. (A hozamplafont úgy állapították meg, hogy az 80 bázisponttal haladja meg a hasonló futamidejű állampapírok hozamát.) A papírok 2004. február 18-án járnak le.
