BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedéssel zárt a BUX

2003. március 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Folyamatos napon belüli emelkedés után az előző napi zárásnál 45 ponttal magasabban, 7574 ponton fejezte be a hetet a BUX. A forgalom továbbra is alacsony maradt, nem érte el a 2,5 milliárd forintot.
A blue chipek mindegyike erősödött, a legjobban a Richter szerepelt. A nagyobbik gyógyszergyár papírja 1,7 százalékkal zárt magasabban, árfolyama kevéssel maradt el a 15 ezer forintos szinttől. Az Egis árfolyama eközben stabilizálódott a 7200-7300 forint közötti sávban.
Az egyedül milliárdos forgalmat elért OTP továbbra is 2250, a Mol 5150 forintos átlagáron forgott. Kissé erősödött a Matáv, 785 forintos árfolyama 0,6 százalékos emelkedést jelent.
Tovább menetelt a Fotex, s bár az emelkedés már nem volt töretlen, a 125 forintos záróár újabb 3 százalékos nyereséget jelent a részvényeseknek. Ennél is jobban szerepelt az akvizícióról beszámoló Globus. A múlt héten negyedelt részvény árfolyama csaknem 6 százalékkal erősödött.
Ismét 3050 forintra drágult a NABI, nagy forgalom mellett tartotta árfolyamát a Synergon. A nap nyertese az Elmű volt, az 1500 forintos osztalékot fizető részvény 15 ezer forintra drágult.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet