Három lehetséges érdeklődőt, az olasz Unicreditót és az Intesa-csoportot, valamint a magyar OTP Bankot jelölte meg az újvidéki Dnevnik című lapnak adott - és az e-Bróker által az MTI nyomán idézett - interjújában Vojin Bjelica, a Novosadka Banka (Újvidéki Bank) vezérigazgatója. A vezető utalt arra, hogy a bankot még ezen a héten felkeresik a magyar bank képviselői. (Ez - lapunk információi szerint - már meg is történt.)
Wolf László, az OTP Bank akvizíciókért is felelős vezérigazgató-helyettese a NAPI Gazdaság érdeklődésére nem kívánta kommentálni az újvidéki hírt. Ugyanakkor emlékeztetett arra, az OTP-nek már két éve stratégiája, hogy a régió valamennyi potenciálisan megvehető, jelentősebb méretű pénzintézetét megvizsgálja akvizíciós szempontból.
Csányi Sándor, az OTP elnöke már fél éve a NAPI Gazdaságnak adott interjújában (NAPI Gazdaság, 2002. október 8., 7-8. oldal) utalt arra, hogy vajdasági bankokat vizsgálgat az OTP. A Novosadka Banka az országrész legnagyobb és egész Szerbia egyik jelentős pénzintézete, amelynek 79 fiókja van. A kicsit sok, mintegy ezer alkalmazottat foglalkoztató bank saját tőkéje 30 millió euró, részvényeinek 51,8 százaléka van - egy korábbi konszolidációs injekció nyomán - állami tulajdonban. A bank privatizációja a kormányzat elképzelései szerint ősz végére fejeződne be, a szerbiai illetékesek a saját tőkénél valamivel magasabb eladási árban reménykednek. Megfigyelők ugyanakkor rámutatnak, hogy az újvidéki székhelyű bank infrastruktúrája a másfél évvel ezelőtti szlovákiai szerzeményhez képest meglehetősen elmaradott, például pénzkiadó automatákkal sem rendelkezik. Így az OTP vétel esetén a vételárnál alighanem jóval nagyobb beruházásokra kényszerülhet.
