BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Matáv volt a kedvenc

2003. március 25. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csatlakozási szerződés aláírása előtt három héttel megélénkült a Budapesti Értéktőzsde részvénypiaca. A forgalom megközelítette a 12 milliárd forintot, különösen a Matáv piaca volt aktív. A BUX az első fél óra bizonytalankodása után meredeken emelkedni kezdett, a csúcson 7570 pont közelébe ért, ám a nap végére megszaporodó eladások 7507 pontra, hétfői értékénél fél százalékkal alacsonyabbra nyomták vissza.
Míg hétfőn a Richter volt a kedvenc, tegnap ezt a szerepet a Matáv vette át. A távközlési részvény rég nem látott, hatmilliárdos forgalom mellett 3 százalékkal erősödött, záráskor 779 forintot adtak érte. A Richter ezzel szemben 2,5 százalékkal esett, igaz, ez főleg a nap végi eladásoknak volt betudható, az átlagár a hétfőihez közeli, 14 940 forint volt. Szintén főleg a nap végén csökkent az OTP részvényeinek árfolyama, összesen egy százalékkal esett a papír. Az új BUX-kosárban az eddiginél is nagyobb súlyú részvény forgalma ugyancsak magas, 2,5 milliárdos volt. Egész nap gyengélkedett viszont a Mol. Az olajpapírra jellemzően 5120 forint körül születtek a kötések, ami száz forinttal alacsonyabb az előző napinál.
Ismét erős vételi érdeklődés volt a Graphisoft piacán, a szoftvercég részvénye több mint 4 százalékkal, 770 forint fölé emelkedett. A várakozásokkal ellentétben a BUX-kosárból éppen kikerülő NABI papírja nagy forgalom mellett emelkedett, 2950 forintos záróára 3,5 százalékos drágulást takar. Jól szerepelt az Egis, a mostanában megszokottnál magasabb, háromszázmilliós forgalom mellett egy százalékos erősödéssel zárt. Jelentősen emelkedett az econet és a Humet, igaz, ez utóbbira csak három kötés született.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet