BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itthon még tartott az optimizmus

2003. március 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár az európai tőzsdék a múlt heti emelkedés korrekciójaként 3-4 százalékos csökkenést mutattak, a BUX tegnap alig félszázalékos eséssel zárt. Az index nyitás után 7457 ponton érte el mélypontját, majd innen a zárásig egyenletesen, összesen 90 ponttal emelkedett. A jó eredményben főleg a Richter nap végi erősödésének volt szerepe. Valószínűleg kedvezően hatott a piacra a pozitív szlovén EU-csatlakozási döntés is.
A részvényforgalom egészségesen alakult, a Mol és a Matáv 2 milliárd forint fölött forgott, az összforgalom meghaladta a 7,5 milliárdot.
Eltérően mozogtak a blue chipek. Az OTP és a Matáv 1,5-2 százalék közötti eséssel zárt, míg a Molra élénk kereslet mutatkozott. Így az általános hangulat ellenére 5200 forintos átlagáron születtek rá az üzletek, és a záróára is szerény emelkedést mutat. Igazi kereslettel a Richter piacán lehetett találkozni, a nagyobbik gyógyszergyár részvénye milliárdon felüli forgalom mellett egészen 15 200 forintig emelkedett. Az Egis eközben 7050 forintra csúszott vissza.
A szelvényvágások közeledtével erősödtek az osztalékpapírok. A Démász nagy forgalom mellett több mint 3 százalékkal drágult, de erősödött az Elmű is. A Globus jó szereplése a közelgő részvénynegyedeléssel magyarázható. Ismét erősödött a Zalakerámia, a csempegyártó papírjára 1510 forinton született az utolsó kötés. A holnapra beharangozott Karsai-sajtótájékoztató ellenére gyengült viszont a Pannonplast, igaz, az árfolyam két hónap alatt így is 60 százalékot emelkedett.

Molnár Gergely
Molnár Gergely

Ez is érdekelhet