A Danubius Rt. április 23-ra hívta össze rendes éves közgyűlését, a napirendi pontokat már tegnap közzétette, az ezzel kapcsolatos igazgatósági előterjesztéseket április elején teszi közzé a társaság. Nyilvánosságra hozták az elfogadni tervezett múlt évi, magyar számviteli elvek szerinti adatokat is, ezek szerint a csoport nyeresége a tavaly konszolidált szinten mindössze 2,295 milliárd forintot tett ki. Ez több mint 800 millió forinttal marad el a gyorsjelentésben közölt IAS szerinti konszolidált adattól. Az eltérés - bár ezt a menedzsment nem részletezte - vélhetően jórészt a devizahitelek átértékelésének különbségéből adódhat, az IAS ugyanis megengedi, hogy a nem törlesztett devizahiteleken is elkönyvelje a társaság árfolyamnyereségét. (Az IAS-beszámoló szerint 600 millió forint árfolyamnyeresége volt tavaly a cégnek.) Az, hogy a nem konszolidáltan már csak 1,665 milliárd forintos adózott profitból az igazgatóság tervezi-e idén is osztalék fizetését, szintén az április eleji közzétételből derülhet ki, akárcsak a vezetés által összeállított idei üzleti terve.
Bár itthon beruházásai visszafogásával reagált az idegenforgalom visszaesésére a szállodaipari csoport, a tavaly megszerzett pöstyéni gyógykomplexumban csak most kezdett bele egy átfogó felújítási programba. A cseh marienbadi érdekeltség - amelyen keresztül a Danubius Pöstyén többségét birtokolja - vezérigazgatója, Lev Novobilsky a CTK hírügynökségnek elmondta, hogy a szlovák cégnél 700 millió koronás beruházás előkészítésébe kezdenek az idén. A tavaly aláírt privatizációs szerződésben vállalta a csoport, hogy 2006-ig ennyit költ beruházásra. A beruházáshoz szükséges hitelt várhatóan a pöstyéni szlovák társaság veszi fel, mivel nincs hitelekkel leterhelve, s ingatlanjaival kezeskedhet. A felújítások első szakasza ősztől megkezdődik, az Irma nevű fő objektumot modernizálják elsőként, ez várhatóan 400 millió koronába kerül. Ezután a 180 ágyas Thermia szálloda korszerűsítése következik, 260 millió koronáért.
