Tucatnyi szerkesztőségbe érkezett tegnap egy névtelen e-mail, amelynek szerzője azt állította: holnapra rendkívüli it-ülést hívott össze a Pannonplast menedzsmentje, amelynek napirendjén egy 25 százalékos mértékű rendkívüli alaptőke-emelés szerepel. Ezt - az e-mail szerint - a menedzsment jegyezné le, hogy így semlegesítse a Karsai Holding és a Britton 12,5-12,5 százalékos pakettjeit. Amint a meglehetősen célzatosnak tűnő felvetésre Fehér Erzsébet, a Pannonplast elnök-vezérigazgatója lapunknak elmondta, csütörtökön valóban összeül a műanyagipari holding igazgatósága. Ennél több egyezés azonban nincs az e-mailben foglaltak és a valóság között. Az ülés ugyanis nem rendkívüli, hanem hetekkel ezelőtt döntöttek róla, napirendjén pedig nem alaptőke-emelés, hanem az éves közgyűlés előkészítése szerepel.
A mendzsment egyebek mellett azért sem jegyezhetne le most Pannonplast-részvényeket - túl azon, hogy a 25 százalék piaci áron másfél milliárd forintba kerülne -, mert a törvény tiltja a vezetők részvénytranzakcióit az év vége és az auditált mérleg elfogadása közötti időszakban. A cég vezetője a felvetést lényegében tudatos és veszélyes dezinformációnak minősítette.
Az előjelek alapján az április utolsó hetére várható Pannonplast-közgyűlés az idei szezon talán legizgalmasabb eseményének ígérkezik. (Főleg, miután a Zalaegerszegre várt ÁÉB-Arago összecsapás az ismert okok miatt elmarad.) Megfigyelők szerint a korábbi 20-30 százalékos részvételi arány helyett idén akár a részvények kétharmada is szavazhat a közgyűlésen. Mivel a két 12,5 százalékos részvényes sem bizonyos, hogy minden kérdésben egyetért és a mérleg nyelvének szerepét betöltő alapkezelők álláspontja sem jelezhető biztosan előre, nem tűnik lefutottnak a cég irányításáért folyó küzdelem
