A nemzetközi trendnek megfelelően eséssel kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsdén, miután a magyar részvénypiacra nem hathatott a késő délutáni külföldi optimizmus. A BUX 1,7 százalékos veszteséggel 7140 ponton fejezte be a napot, pedig a pesti zárással közel egy időben az európai mutatók éles váltással mínusz 2-3 százalékból 3-4 százalékos nyereségre ugrottak. A forgalom valamivel négymilliárd forint felett alakult.
Valamennyi vezető részvény esett, bár többnyire napi mélypontjuknál magasabb árfolyamon zártak. Az OTP egészen 2180 forintig zuhant, majd 2193 forinton fejezte be a kereskedést, ami 2,75 százalékkal alacsonyabb a pénteki értéknél. A Mol másfél százalékkal gyengült, a részvényre jellemzően 4830-4840 forinton születtek kötések. A Matáv árfolyamát egészen 710 forintig ütötték le, majd 717 forinton zárt, több mint egy százalékot veszítve korábbi értékéből. Egy százalékkal lett olcsóbb a Richter is, itt a 14 ezer forintos szint biztos támasznak bizonyult.
Élénk kereskedés folyt a Rába piacán, a gépgyártó papírjáért a lelkes vásárlók 1080 forintot is megadtak, végül másfél százalékos emelkedéssel, 1065 forinton zárt a részvény. Újabb felfüggesztési limitig erősödött a Humet, bár forgalma most is alacsony, egymillió forint volt. Ellenkező irányban tesztelte a felfüggesztési limitet az econet.hu részvénye. A papírtól 42 forinton is megváltak, a 49 forintos záróár viszont már csak kétszázalékos mínuszt jelent. A „tech-szektornak” általában nem volt jó napja tegnap. A Synergon 2,8 százalékkal, 480 forintra esett s a Graphisoft is csaknem három százalékot vesztett értékéből.
