Külföldi hírügynökségi értesülések szerint a román kormány áprilisban ismét nekirugaszkodik a legnagyobb román bank, a BCR eladásának. Ennek jegyében 25 százaléknyi részvényt adnának el az EBRD-nek és a Világbank befektetési társaságának, az IFC-nek. E lépésekre egyébként a Valutaalappal kötött megállapodás is kötelezi Romániát, ugyanakkor a maradék 75 százalék eladására nemrég 2006-ig adott haladékot az IMF.
A 2002-ben előzetes adatok szerint mintegy 160 millió dollár adózott eredményt elért BCR-t tavaly kétszer próbálta eladni a román kormány. Először a francia Eulia-csoport, illetve a jóval esélyesebb OTP-Erste páros bukott el állami tulajdonosuk miatt, másodszor viszont már nem akadt pályázó. (Az OTP esetében az állami aranyrészvényt kifogásolta a román jegybank.) Megfigyelők szerint az OTP abban bízik, hogy amikor a BCR tényleg külföldi tulajdonba kerül, ő maga már erős hídfőállással lesz jelen a román bankszektorban.
