BUX 138835.76 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áprilisban olvad be a CIB Értékpapír

2003. március 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A CIB Bank Rt. és a CIB Értékpapír Rt. közzétették, hogy a brókercég közgyűlésének döntése értelmében átadja ügyfélállományát a pénzintézetnek. Amint azt a bankcsoport nemrég bejelentette, az értékpapír-piaci tevékenység beolvasztását összekötik egy új integrált befektetési szolgáltatási informatikai rendszer, a Clavis bevezetésével. Így az ügyfelek átvételét húsvét utánra, április 22-ére tűzték ki. A jogosítványait visszaadni szándékozó brókercég egyébként tavaly 441,6 millió forint mérleg szerinti eredményt ért el, osztalékot nem fizet.
A PSZÁF engedélyével módosították a CIB-alapcsalád tagjainak kezelési szabályzatát. Az egyik lényegesebb pont szerint a CIB Kincsem Alap nevébe beleveszik a befektetési politikára utaló „Kötvény” szót. Egy további változás - bár a szabályzat elvileg eddig is lehetővé tette -, hogy ezentúl a CIB Részvény Alap megfelelő piaci körülmények esetén nemcsak magyar, hanem egyéb közép-kelet-európai részvényeket is fog majd vásárolni. A többi változás inkább technikai jellegű, és az alapok kezelési szabályzatainak egységes szerkezetbe foglalásához kapcsolódik.

Lovas-Romváry András
Lovas-Romváry András

Ez is érdekelhet