BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy éve tizedelték az OTP-t

2003. március 4. kedd, 19:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap volt egy éve, hogy a korábbi ezerforintos névértékű OTP-részvényeket százforintos címletek váltották fel a tőzsdén. A tizedelés deklarált célja a likviditás növelése volt, de annak idején mindenki úgy vélte, ez - megfelelő banki eredmények mellett - automatikusan együtt jár az árfolyam felívelésével is. Ez már akkor megtörtént, amikor a felváltás még csak terv volt: 2002 első két hónapjában 16 200-ról 21 000-ig emelkedett az árfolyam. Az új, százforintos, dematerializált részvény 2090 forinton debütált, tegnap viszont 2170 forinton zárt, noha közben járt 2500 forint felett is.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet