Tegnap volt egy éve, hogy a korábbi ezerforintos névértékű OTP-részvényeket százforintos címletek váltották fel a tőzsdén. A tizedelés deklarált célja a likviditás növelése volt, de annak idején mindenki úgy vélte, ez - megfelelő banki eredmények mellett - automatikusan együtt jár az árfolyam felívelésével is. Ez már akkor megtörtént, amikor a felváltás még csak terv volt: 2002 első két hónapjában 16 200-ról 21 000-ig emelkedett az árfolyam. Az új, százforintos, dematerializált részvény 2090 forinton debütált, tegnap viszont 2170 forinton zárt, noha közben járt 2500 forint felett is.
