Március elején újabb diszkontkötvényeket aukcionál a Budapesti Értéktőzsdén a Mol Rt. Az olajipari társaság tavaly februárban elfogadott kötvénykibocsátási programjának részeként sorra kerülő értékesítés során ezúttal minimum egy, maximum 20 milliárd forint értékű egyéves lejáratú (pontosabban jövő február közepén lejáró) diszkontkötvényt kínál eladásra. Az aukció maximális hozamát ma határozzák meg, viszonylag egyszerű módszerrel: az Államadósság Kezelő Központ által a jövő január 21-én lejáró diszkontkincstárjegyre közzétett benchmarkhozamhoz adnak hozzá 80 bázispontot. A kötvényprogramból befolyó összeget az olajtársaság egyébként - mint tájékoztatójából kitűnik - általános vállalatfinanszírozási célokra használja fel.
A mostani kibocsátáson eladott papírokat is bevezetik - mint az összes eddigit - a Budapesti Értéktőzsdére. Hasonló kötvényaukciókra egyébként tavaly február óta nagyjából negyedévente kerít sort az olajipari társaság, a legutóbbi tavaly decemberben zajlott. Akkor az értékesítésre felkínált 15 milliárd forintnyi papírból 10 milliárdnyit adtak el, 8,48 százalékos átlaghozammal. A tavaly év végi aukció során összesen 20,8 milliárdnyi vásárlási igény érkezett, a hozamplafon akkor 8,9 százalékban volt meghatározva, ez az akkori aktuális referenciahozamhoz képest egy egész százalékponttal volt magasabb.
