Minden eddiginél nagyobb összeget, 20 milliárd forintot fordít idén beruházásokra a Richter Gedeon Rt. - mondta Bogsch Erik vezérigazgató tegnap a Reutersnek. A társaság tavaly 17,4 milliárdot költött erre a célra. A fejlesztések egyik fontos célja a szteroidgyártó-kapacitások növelése. A szteroid-hatóanyagok USA-ba történő exportja tavaly elsősorban a Barrnak történő szállítások révén dinamikusan nőtt. A vezérigazgató utalt arra, hogy a tavaly 56,4 millió dollár értékű amerikai eladások a következő években - dollárban - évi 10-15 százalékkal növekedhetnek.
