Mától 393 724 darabbal csökken a Budapesti Értéktőzsdére bevezetett Rába-részvények száma a BÉT vezérigazgatói határozata nyomán. A részvényszám csökkenése csak a végső aktusa a tavaly áprilisi közgyűlésen eldöntött alaptőke-csökkentésnek; a győri cég jegyzett tőkéjét akkor 13 milliárd 473 millió 446 ezer forintra szállították le.
A részvénybevonások akár idén is folytatódhatnak, hiszen a Rába már jelezte, hogy a tulajdonosok által korábban végrehajtott tőkekivonás során felduzzadt sajátrészvény-állományt várhatóan több lépcsőben fogják ezzel a módszerrel apasztani. Igaz, az elmúlt két év során többször elhangzott a társaság részéről, hogy a papírokat esetleg akvizíciós célokra vagy menedzsmentösztönzési programra is fel lehetne használni. A mostani részvényárfolyam mellett azonban erre meglehetősen kevés az esély. Az elmúlt időszakban egyébként sem a terjeszkedés és az akvizíciók jellemezték a gépipari céget, inkább szerkezetét igyekezett egyszerűsíteni, s a nem az alaptevékenységhez tartozó üzletágakat értékesíteni.
