Amíg Európában az Ahold könyvelési botránya tépázta meg a részvényindexeket, Budapesten csendes mederben folyt a kereskedés. A BUX 54 ponttal emelkedett, miután főleg az OTP, kisebbrészt a Richter papírjai iránt élénk kereslet mutatkozott.
Messze a legnagyobb forgalma az OTP-nek volt, a bankpapírra kétmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A részvény árfolyama szépen ívelt felfelé és pénteki áránál 48 forinttal magasabban, 2218 forinton zárt, vagyis 44,6 ponttal járult hozzá a BUX emelkedéséhez. A milliárdot éppenhogy meghaladta a Richterre kötött üzletek értéke. A gyógyszerpapír ugyancsak drágult, a nap végén jellemzően 13 700 forinton üzleteltek vele. A forgalmi ranglista harmadik helyére az Egis került, a 30 százalékos áresés láthatóan tegnap is megmozgatta a vevők fantáziáját. A kisebbik gyógyszercég részvénye 7880 és 7700 forint között forgott, utóbbi érték annak köszönhető, hogy a nap végén sűrű sorokban megjelentek az eladók is. A Mol kereskedése teljesen érdektelen volt, s ugyanez mondható el a Matávról is. Utóbbi forgalma szokatlanul alacsony, 376 millió forint volt.
Élénken tartják magukat az Inter-Európa Bank felvásárlásáról szóló pletykák, mind a 300 milliót közelítő forgalom, mind a stabilan 1950 forint feletti átlagárfolyam ezt mutatja. A Graphisoft újra 650 forintra kapaszkodott, a Synergon viszont csaknem 2, az econet.hu pedig 5 százalékkal visszaesett. Utóbbiért már csak 54 forintot adtak.
