Várhatóan idén is lesz lehetősége a Brau Union Hungária Rt.-nek arra, hogy mosolyt csaljon részvényesei arcára a tavaszi közgyűlésen. A társaság eredményessége tavaly stagnált, adó előtt 2,773 milliárd forintot tett ki, ez jó egyszázalékos csökkenést jelent 2001-hez képest. A társaságnak belföldön 8 százalékkal sikerült növelnie bevételeit, exportforgalma két és félszeresére nőtt. Az összárbevétel 8,8 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, azonban a ráfordítások minden fő sora ennél nagyobb növekedést mutatott (kivéve a bérjárulékokat és az értékcsökkenést). Az árbevétel növekedésének egyik motorja a Soproni Ászok eladásainak megugrása volt, de nőtt az Arany Hordó-, a Gösser- és a Zipfer-eladás is. Az üzemi profit 3 milliárd fölé került.
Az adózott eredményt egyelőre nem közölte a társaság, azonban a jelentés kitér arra, hogy az adózási helyzet nem változik az előző évhez képest; akkor - a beruházási kedvezményeknek köszönhetően - a nyereség 6 százalékát adózta le a Brau. A részvényenként 1256 forintos adó előtti nyereség egyébként elvileg lehetővé teszi a cég számára, hogy tartani tudja előző évi osztalékfizetési szintjét. A tőzsdén is forgó elsőbbségi papírok után 510 forintot fizetett a sörgyártó tavaly. Az osztalékfizetési képességet egyébként a társaság javuló cash-helyzete is alátámaszthatja. Az év végén a pénzeszközök soron 1,9 milliárd forint szerepelt a társaságnál, úgy, hogy a kötelezettségei nem mutatnak jelentős növekedést.
A gyorsjelentés így a Brau-osztalékban reménykedőket megerősítheti hitükben, ugyanakkor a kivásárlás a fő tulajdonos részéről egyelőre nem tűnik valószínűnek. Az anyavállalat anyavállalata, az osztrák BBAG vezetése ugyanis időközben közleményben igyekezett lehűteni a kinti felvásárlási spekulációkat. Felhívták a piaci szereplők figyelmét arra, hogy a BBAG stratégiai partnerkeresése nem jelenti azt, hogy az osztrák cég többségi részvénycsomagjának eladásán gondolkoznának a tulajdonosok.
