A Die Presse osztrák lap pénteki cikke szerint az OMV vezet az INA 25 százalékának megvásárlásáért folyó versenyben. Az információ szerint a három jelentkező ajánlatait pontértékekre számolták át, az OMV 78, a Mol 76, a Rosznyefty pedig 64 pontot kapott. Az osztrák lap az OMV-INA-PKN Orlen összefogástól reméli, hogy a közép-európai olajipar nem kerül egy nagy szakmai befektető kezébe.
Az MTI-ECO értesülése szerint az ajánlatok értékelése késik, a horvát gazdasági miniszter jelenleg próbálja értékelni azokat és kialakítani a megfelelő tárgyalási stratégiát. Az ajánlatok értékelését állítólag az is hátráltatja, hogy a pályázók beruházási ajánlatai más-más területek fejlesztésére teszik a hangsúlyt, ezért nehéz őket összehasonlítani. Az értesülés szerint még egy tárgyalási fordulót tartanak a pályázókkal, majd újabb versengési forduló következik. Az MTI zágrábi forrásai szerint amennyiben igaz az osztrák lap értesülése, az sem jelent semmit, a pályázók ugyanis a tárgyalásokon még finomíthatnak ajánlatukon.
