A Budapesti Értéktőzsde tegnapi közlése szerint ma a Deutsche Börse vezetésével közös sajtótájékoztatón ismertetik a két tőzsde között született együttműködési megállapodás részleteit. A BÉT már hosszú ideje egyeztető tárgyalásokat folytat több európai piaccal, így a Deutsche Börsével is. Decemberben hazai piaci szereplők már valószínűsítették, hogy a frankfurti tőzsdét üzemeltető társasággal igyekszik majd a pesti börze vezetése szorosabbra fűzni a kapcsolatokat. Akkori hírek szerint az együttműködés akár arról is szólhat, hogy a hazai befektetők a BÉT rendszerén keresztül elérhetik a Xetra 6000-féle termékét (NAPI Gazdaság, 2002. december 18., 9. oldal).
