Befektetőcéghez képest elég mérsékelt - a 2,291 milliárdos saját tőkére vetítve mindössze 2,9 százalékos - eredményt ért el 2002-ben a Pannon-Váltó. A hét évvel ezelőtt „elő-Forrásként”, kárpótlási jegyes portfóliótársaságként létrehozott cég 4 milliós árbevételt, 93 milliós üzemi veszteséget és 160 milliós pénzügyi eredményt, mindezek szaldójaként pedig 67 milliós adó előtti és utáni eredményt ért el.
Amint Scheuer Gyula it-elnök a NAPI Gazdaságnak elmondta, a Pannon-Váltó megsínylette a hazai és külföldi tőzsdék mélyrepülését, az értékpapírok alternatívájaként szereplő ingatlanbefektetések sem hoztak eddig átütő sikert, ennek tudható be a szerény eredmény. (Az első félév 20 millió forint profitot hozott.) Az elnök nem árult el sokat az osztalékelképzelésekről, de utalt rá, hogy a cég osztalékpolitikája szerint az éves eredmény 60 százalékát fizetik ki. Ez részvényenként 23 forint lenne, ám a tavaly kifizetett 60 forint is csaknem duplája volt a teljes eredménynek.
