BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csalódások napja

2003. február 12. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi gyorsjelentések inkább csalódást, mint örömet okoztak, de már az ötmilliárd forintot - a hónapban először - meghaladó napi részvényforgalomnak is örülni kell. A BUX 24 ponttal a keddi záróértéke alatt kezdett, majd a nap során - némi ingadozás közepette - ennek a felét ledolgozta. A nagy vesztes kétségtelenül az elemzői várakozásokat jócskán alulmúló jelentést produkáló Egis volt, amely rögtön 410 forintos eséssel indított, majd zárásra végül 750 forintos mínuszt hozott össze.
A Synergon jelentése ugyan nem okozott csalódást, ám itt a hegymenet már tegnapelőtt megvolt, így szerdán inkább az eladók voltak túlsúlyban. A kedden 556 forinton záró papír 530-ig esett, ám ez még mindig jó 8 százalékkal haladja meg a két héttel ezelőtti szintet. A jegyzett tőkéje másfélszeresének megfelelő veszteségről beszámoló Humet 6 százalékos erősödése igencsak megtévesztő, mivel egyetlen, mindössze kétdarabos kötésnek tudható be.
A nagy papírok közül csak az OTP és a Matáv teljesített jól, előbbi 15 forintot drágult, utóbbi pedig stagnált. A másik két blue chip viszont együttvéve sem produkált egymilliárd forintos forgalmat. A Richter 85 forintos emelkedését megfigyelők azzal magyarázzák, hogy az Egisből kiszálló alapok egy része nem akarta elhagyni a szektort.
Meglepetést keltett a Fotex mélyrepülése, nap közben a részvény árfolyama a névértéke alatt is „járt”, amire már három éve nem volt példa. Szokatlanul nagy volt a BIF forgalma, az öt kötés egyike adta a 303 milliós forgalom 99 százalékát, 3020 forinton.

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet