Tegnap is a kivárás jellemezte a kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén, a vezető társaságok gyorsjelentései előtt szinte csak a spekulatív vásárlások mozgatták a piacot. A forgalom ennek következtében mélyen az elmúlt időszak átlaga alatt alakult, a virtuális parketten megfordult részvények összértéke alig haladta meg a 3 milliárd forintot. Az európai tőzsdéken tapasztalható optimizmus nyomán délre közel száz ponttal hétfői értéke fölé kapaszkodott a BUX, ám komolyabb vásárlói érdeklődés híján délután már lefelé csordogált az irányadó mutató. Az index a kereskedés végén előző értékénél már csak 31 ponttal többet, 7491-et mutatott.
Immár harmadik napja drágulnak a gyorsjelentésével majd csak pénteken előrukkoló Matáv papírjai. A távközlési részvényekért a reggeli órákban 800 forintot is fizettek, s bár később alábbhagyott a lelkesedés, záráskor így is 0,6 százalékkal hétfői áruk felett forogtak a cég papírjai. Az INA-val való részvénycsere ötlete pezsdítőleg hatott tegnap a Mol-piacra, az olajipari társaság részvényei 0,2 százalékkal kapaszkodtak magasabbra. A hétfőn a vezető részvények közül egyedüliként gyengülő OTP tegnap 0,3 százalékkal emelkedett, a Richter-tulajdonosok pedig kétszer ekkora erősödést könyvelhettek el.
Spekulatív vásárlások jellemezték a gyorsjelentésüket ma publikáló társaságok piacát. A Synergontól feltehetőleg kellemes meglepetésre számítanak a befektetők, a rendszerintegrátor részvényeinek árfolyamát ugyanis 5,5 százalékkal nyomták tegnap magasabbra. A Démász jegyzése jelentős forgalom mellett stagnált, az Egis 0,7 százalékot veszített értékéből.
