A Magyar Hírlap információi szerint ha nem sikerül február 14-ig eldöntenie a HM-nek, hogy garantáltan mennyi járművet vesz át 2005-től, akkor veszélybe kerülhet a DC együttműködése a Rábával. A honvédségi gépjárműtender eredményének kihirdetése után 30 napon belül kell a tendernyertesekkel készen állnia a szerződéseknek, ez a határidő február 14-én jár le. A Rába addig - amint azt közleményében kifejtette - nem kíván reagálni a tárgyalásokkal kapcsolatosan megjelent hírekre. A DC viszont közleményben erősítette meg együttműködési szándékát a Rábával. Megfigyelők szerint egyébként is kevés a valószínűsége annak, hogy a HM esetleges késlekedése miatt a DC kihátrálna a győri cég mögül. Ha ugyanis a várakozásokkal ellentétben a minisztériummal mégsem jönne létre a határidőig a megállapodás - a Rába mindenesetre bízik a tárgyalások sikerében -, akkor várhatóan új tendert írnának ki. Ezen DC-nek (ha szeretne részt venni) vélhetően egy magyar társasággal párban célszerű elindulnia, kormányzati részről ugyanis többször elhangzott, hogy a hazai ipar támogatása az elsődleges szempontok között szerepel a HM „udvari beszállítójának” kiválasztásánál.
Persze érthető, hogy a majdani beszállítók szeretnének a HM-mel aláírandó megállapodás során konkrét, éves bontásban tervezhető darabszámokban megállapodni, ezáltal kiszámíthatóvá válna beruházásuk megtérülése. Ugyanakkor az is valószínű, hogy a honvédség gépjárműigényének meglehetősen pontatlan tervezhetősége miatt a minisztérium minél általánosabb feltételrendszerben állapodna meg.
