Lovas András
A Richter tegnapi gyorsjelentésével immár a második magyar tőzsdei cég tette közzé adatait. Bár a cégek várakozásokhoz képesti teljesítménye vegyes, a piac reakciója nem az. A Pannonplast múlt hét végi - felvásárlási pletykákat is megindító - száguldása után a Richter is meredek emelkedésbe kezdett a jelentése napján, s főleg a gyógyszergyártó részvényének köszönhetően felfelé vette az irányt a hét első napján a BUX is, amely végül 75 pontos pluszban zárt. A forgalom egyébként átlagos volt hétfőn, összesen 5,15 milliárd forint értékben cseréltek gazdát részvények a parketten.
A kereskedés sztárja egyértelműen a Richter volt, a független gyártó papírjai jó 4 százalékos emelkedéssel nyitottak. A 13 750 forintos kezdőárról hamar megindult a profitrealizálás, a nap közben bejelentett jó hírek azonban 13 500 forintnál újabb lökést adtak az árfolyamnak, s az délután már 13 800 forint fölött is járt. Az Egis nem követte a szektortárs szárnyalását. A kisebbik gyógyszercég részvényeit a 12 750 forintos nyitás után nap végére 12 205 forintig nyomták le. Az OTP szűk sávban ingadozott - 2180 és 2220 forint között -, s annak alsó felén zárt. A Mol viszont másfél százalékot erősödött, s nap közben alulról megközelítette az 5300 forintos szintet is. A Matávval néhány nap szünet után ismét 800 forint fölött is kereskedtek, fél ötkor kereken 800 forinton lehetett venni a távközlési papírból. Tovább száguldott a Pannonplast, a műanyagipari papírért 1475 forintot is megadtak, s végül 1350 forinton búcsúzott.
