BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új vezérigazgató a Synergon élén

2003. január 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Február elsejétől Száray Lóránt eddigi vezérigazgató-helyettes tölti be a Synergon vezérigazgatói posztját, a társaság hatékony irányítása érdekében szükségessé vált ugyanis a vezetési szintek átstrukturálása. A társaság stratégiájában kiemelt helyen szereplő regionális együttműködésben rejlő lehetőségek minél jobb kihasználása érdekében a rendszerintegrátor holding jellegűvé alakítja vállalatirányítási struktúráját. Az új modell részeként szétválasztják az elnöki és a vezérigazgatói pozíciót, valamint a vállalatok operatív vezetésétől független, az igazgatóság alá rendelt háromfős vezetői testületet (executive committee - EC) hoznak létre. A csoport felépítésén belül ezentúl a Synergon egyenrangú félként szerepel majd a leányvállalatok (Fibex Kft., Span, Infinity) mellett, s ezentúl ez képezi alapját a tőzsde felé irányuló időszakos jelentéseknek is. Czakó Ferenc, az eddigi elnök-vezérigazgató a társaság elnökeként - az EC-vel együttműködve - ezentúl a Synergon-csoport képviseletét, stratégiai irányítását és a nemzetközi tevékenység átfogó felügyeletét látja majd el. A vezérigazgatóvá avanzsált Száray Loránt pedig a társaság magyarországi tevékenységének irányításáért felel.
Száray kinevezése alkalmából elmondta: célja, hogy a cég visszaszerezze 10 százalékos részesedését a magyar piacon, hosszú távon pedig 15-20 százalékra növelje azt.
M. T.

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet