BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta kábeltársaságait a Deutsche Telekom

Valamivel több mint kétmilliárd euróért értékesítette hat németországi kábeltévé-társaságban lévő részesedését a Deutsche Telekom. A hat német tartományban tízmillió háztartásnál is többet kiszolgáló rendszereket birtokló cégek résztulajdonát a Goldman Sachs, az Apax és a Providece által alkotott konzorcium vásárolta meg. A távközlési óriás az ügylet bejelentésével egy időben előfizetői számának dinamikus bővüléséről is beszámolhatott.

2003. január 28. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eladta hat német kábeltévé-társaságban lévő részesedését a Deutsche Telekom. A Goldman Sachs, az Apax és a Providece által alkotott konzorcium 1,73 milliárd eurót készpénzben fizet a több mint 10 millió háztartásba eljutó szolgáltatást nyújtó cégek résztulajdonáért, további maximum 375 millió eurót a vállalkozások eredményétől függően utal át a DT-nek.
Úgy tűnik, nem ül a babérjain Kai-Uwe Ricke, a Deutsche Telekom tavaly kinevezett vezérigazgatója, hivatalba lépését követően immár harmadik - a fő tevékenységhez szorosan nem kapcsolódó - komolyabb pakettjétől válik meg a társaság. A 64 milliárd eurós adóssághegyet öröklő igazgató kinevezésekor meghirdetett programja az idei év végére a tartozás 50-53 milliárd euró környékére történő lefaragását irányozta elő. Ebbe a folyamatba illeszkedett bele decemberben az Eutelsatban lévő 10,9 százalékos, a T-Online-ban lévő tízszázalékos részesedés, illetve 1,1 milliárd euró értékű ingatlan eladása.
A fenti társaságok eladott tulajdonrészei azonban elhanyagolható bevételt hoztak az adóssághegy nagyságához képest, ám a mostani üzlet már jelentősen közelebb jutatja Rickét célja eléréséhez. A DT tavaly egyszer már megpróbálkozott ugyan ezen kábeltársaságok értékesítésével, s az 5,5 milliárd eurós vételárban sikeresen meg is egyezett a vevőjelölt Liberty Mediával. A német versenytanács azonban - a távközlési cég számára a lehető legrosszabb pillanatban - megakadályozta az üzlet létrejöttét, így a Telekom júniusban kénytelen volt újabb vásárlók után nézni. A mostani győztes konzorcium által ajánlott vételár ugyan alig kétötöde a korábbi ajánlatnak, ám a nyilatkozatok szerint mindkét fél elégedett az üzlettel, ráadásul a szerződés szentesítése már nem a német, hanem az európai versenyhivatal feladata, amely a várakozások szerint áldását is adja majd az üzletre.
Mezősi Tamás

Mezősi Tamás
Mezősi Tamás

Ez is érdekelhet