A szerdai tengerentúli áresés után tegnap jobb hangulatban nyitottak az európai tőzsdék, ezt követve Budapesten is felfelé vették az irányt - ha minimális mértékben is - a részvényárfolyamok. A nap nagy részében nem volt jelentős elmozdulás a vezető részvények árfolyamában. A kereskedés végén emelkedő Matávnak köszönhetően végül 43 pontos emelkedéssel zárt a BUX-index, s így nem sikerült visszakapaszkodnia a 7800 pontos szint fölé. A forgalom meglehetősen lanyha volt, alig haladta meg a 4,5 milliárd forintot.
A legélénkebb a Matáv piaca volt, a távközlési papír a nap eleji megingását követően a kereskedés nagy részében pár forinttal 815 forint felett forgott. A helyzet 4 óra körül változott meg, az ekkor meginduló vételek ugyanis meredeken felfelé hajtották a részvény árát, egészen 835 forintig. Záráskor ennél alig valamivel kevesebbet, 833 forintot adtak érte. A 2,7 százalékos erősödést felmutató Matávnál jóval kiegyensúlyozottabb volt a többi blue chip. A Mol 5215 és 5285 forint között ingadozott, az utolsó kötésben 5240 forintot ért. Az OTP jegyzése közel félszázalékos gyengülést követően 2300 forintra csorgott vissza. Az áremelésekről napvilágot látó újabb információk alig vagy egyáltalán nem hatottak a gyógyszerrészvényekre, az Egis és a Richter egyaránt csupán 0,3 százalékkal lett drágább.
Az IEB piacán a jelek szerint bizonytalanabbá váltak a felvásárláshívők, a bankpapír tegnap olcsóbb lett, napközben 1880 forinton is lehetett vásárolni. A gépipari papírok piaca kihalt volt, a Mezőgép, a NABI és a Rába ára alig változott, együttes forgalmuk nem érte el a 10 millió forintot sem. A kedvező köztes bírói ítélet hatására emelkedett a Phylaxia ára, az állatgyógyászati termékeket gyártó cég papírjai 65 forintig drágultak.
Volt élet viszont a jegypiacon, 1100 forinton is átkötöttek egy nagy tételt, az óriáskötést nem számítva 1013 és 1020 forinton forgott a kárpótlási jegy.
L. A.
