A Gazdasági Versenyhivatal tegnapi határozata értelmében engedélyezte a Fotex Rt. és az FTC Labdarúgó és Sport Kft. feltétel nélküli összefonódását. Mint az már korábban is ismerté vált, a Fotex Rt. 2001 augusztusában 2,4 milliárd forintért megvásárolta az FTC Labdarúgó és Sport Kft. 80 százalékos tulajdonrészét, az összeg megfizetését a holding négy egyelő részletben négy év alatt vállalta. Az azóta 99,6 százalékban a Fotex tulajdonában került, 153 millió forintos törzstőkével rendelkező FTC Kft. legutóbbi taggyűlésén a zártkörű részvénytársasággá alakulásról és a tőzsdei bevezetésről is határozott. A patinás csapattal kapcsolatos tervekről Várszegi Gábor, a Fotex elnöke lapunknak elmondta, hogy legalább egy, de inkább több tőkeemelés után, legkorábban idén szeptemberben a BÉT parkettjén is megjelenhet az első focirészvény.
(NAPI)
