Felfelé vette tegnap az irányt a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója, annak ellenére, hogy sem az európai, sem az amerikai indexek nem mutattak határozott emelkedést. A Wall Street-i gyorsjelentésekre váró befektetők Magyarországon is inkább a kivárás mellett döntöttek, a BÉT-en megfordult részvények összértéke alig haladta meg a négymilliárd forintot. A napot közel 50 ponttal előző záróértéke felett kezdő BUX egy délutáni lejtmenetet leszámítva felfelé kapaszkodott, záráskor már 7877 ponton, hétfői értékénél 1,1 százalékkal magasabban állt.
A szárnyra kapott felvásárlási pletykák tegnap is az OTP-t állították a figyelem középpontjába. A híresztelések azonban alighanem kacsának minősültek, hiszen a szűk sávban ingadozó bankpapír 1,7 százalékos drágulása inkább csak a hétfői hatalmas zuhanás korrekciójának tűnik. Továbbra is forrong viszont az IEB piaca, a novemberben még ezer forint alatt jegyzett részvény jelentős forgalom mellett egészen 1925 forintig kapaszkodott fel.
A kereskedés legnagyobb részében hétfői ára alatt forgott a Richter, délután 13 900 forintnál kevesebbért is hozzá lehetett jutni. Később azonban a vevők egészen 14 195 forintra hajtották fel az árfolyamot. A gyógyszeráremelés konkrétumai semmiféle hatást nem gyakoroltak az Egisre, a kisebbik gyógyszergyár papírjaiért - akár csak hétfőn - 13 ezer forintot fizettek a zárásban.
Egyre-másra látnak napvilágot találgatások az INA-pályázat végeredményéről, ám ezek egyelőre nem gyakoroltak különösebb hatást a Mol kereskedésére. A 300 millió forint alatti forgalmat generáló olajipari részvényt a tőzsde zárásakor hétfői áránál 1,7 százalékkal magasabban, 5340 forinton jegyezték. A vezető részvények közül egyedül a Matáv gyengült, papírjai fél százalékkal lettek olcsóbbak.
M. T.
